Co je MOZrank?

MOZrank je alternativa k Google PageRanku. Používá data z Open Site Explorer. Jeho hodnota se určuje na stupnici od 0 do 10.


Velikostí databáze patří MOZ mezi největší na světě, jeho MOZ Rank a další metriky lze považovat za velmi relevantní i pro český trh.
V Linketica.com je tato metrika, spolu s daty z Ahrefs, nastavena jako hlavní, pro ohodnocení kvality webů, blogů a magazínů a následně zobrazena inzerentům.

Jak popisují MOZrank ostatní?

Poté, co přestal Google aktualizovat svůj Page Rank, je MOZrank jedním ze zajímavých hodnocení, podle kterých může člověk zjistit, nakolik je konkrétní stránka z hlediska řady faktorů autoritativní pro vyhledávače a potažmo návštěvníky. I proto jsme například na Placla.cz dali jako jedno z kritérií, které u zapojených webu aktuálně sledujeme, právě MOZrank.

Mgr. Michal Kubíček PRONETmedia, s.r.o.

Z Mozu používám primárně MozBar, který mi nově slouží jako skvělá a aktualizovaná náhrada SEO Expert toolbaru. DA a mR používám spíše jako orientační bod při orientaci na partnerských stránkách, který mi potvrzuje předem získané odhady náštěvnosti a potenciál umístění obsahu ve vyhledávačích, který bychom u potenciálního partnera mohli umístit.

Filip Podstavec podstavec.cz

MozRank je metrika, kterou využívá známá služba Open Site Eplorer k hodnocení autority stránky v internetu. Jedná se o online nástroj na analýzu dat, jehož databáze zpětných odkazů má k té Google asi nejblíže.

Ivan „Drago“ Sárközi 404m.com

Podle mě je aktuálně MozRank jeden z důležitých ranků pro hodnocení stránek. Hodně se blíží původní myšlence Google Page Ranku, tedy hodnocení stránek jen na základně vzájemné provázanosti odkazů,dosahuje hodnot 0 – 10 (veřejné aktualizace GTPR nejsou k dispozici od podzimu 2014) .

Vít Michálek SEMOR.cz

Reklama